Minimum formalności

Wezwanie do zapłaty faktury

Problem z odzyskaniem zaległej płatności może niestety przytrafić się każdemu przedsiębiorcy. Jeśli kontrahent nie reaguje na ponaglenia i nie chce uregulować należności, warto wysłać do niego oficjalne wezwanie do zapłaty. Jeśli dłużnik nadal uchyla się od płacenia, możemy podjąć odpowiednie kroki prawne, które zabezpieczą Twoje interesy.

Co zyskujesz wysyłając wezwanie do zapłaty

Próba polubownego odzyskania należności to potwierdzenie istnienia długu oraz szansa na uniknięcie postępowania sądowego.

Dla-freelancerów g

Potwierdzenie zobowiązania

Przygotowujemy treść wezwania, które zawiera dane dłużnika, dokładną kwotę zaległości oraz konsekwencje niespłacenia długu.

umowa-sprzedaży g

Pełna reprezentacja

Wysyłamy wezwanie w imieniu klienta, ale jest ono podpisane przez naszego prawnika, co zwiększa jego wagę.

Szybka-pomoc-doraźna g

Indywidualne doradztwo

Indywidualnie oceniamy daną sytuację, dobierając odpowiednią strategię dla każdego klienta.

Pelna-obsluga-korespondencji g

Dotarcie do adresata

Docieramy do adresata, dbając o potwierdzenie odbioru wezwania, co jest równoznaczne z potwierdzeniem jego adresu zamieszkania.

Zawsze-na-bieżąco g

Monitorowanie procesu

Na bieżąco informujemy o postępie w sprawie i przy braku reakcji dłużnika proponujemy podjęcie kolejnych kroków.

Podleglość-lokalnemu-prawu g

Reprezentacja w sądzie

Jeśli klient decyduje się dochodzić swoich praw na drodze sądowej, możemy reprezentować jego interesy w sądzie.

Pierwsze kroki w procesie windykacyjnym

Brak możliwości ściągnięcia zaległych zobowiązań od niesolidnych kontrahentów może prowadzić nawet do utraty płynności finansowej. Dlatego warto podjąć kroki, które mają na celu zabezpieczenie interesów firmy zanim dług zostanie przedawniony. Pierwszym z nich jest skorzystanie ze stosunkowo prostych narzędzi windykacji miękkiej - monitu oraz wezwań do zapłaty - przedsądowego i sądowego. Pełnią one rolę informacyjną - przypominają o zaległej płatności oraz uświadamiają dłużnika, że wierzyciel jest gotowy podjąć kroki prawne w celu odzyskania należnych mu pieniędzy.

Przygotowanie-dokumentów g

Monit

Przygotowujemy i wysyłamy monity, czyli proste pisma informacyjne, które przypominają dłużnikowi o uregulowaniu należności względem klienta.

Przyjmowanie-listów-i-przesylek-zwyklych g

Przedsądowe wezwanie do zapłaty

Przygotowujemy i wysyłamy przedsądowe wezwania do zapłaty, które informują o konsekwencjach niespłacenia należności, jak skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego.

US-i-ZUS g

Sądowe wezwanie do zapłaty

Przygotowujemy i wysyłamy sądowe wezwania do zapłaty, które są ostatnią szansą na polubowne rozwiązanie sytuacji i uniknięcie egzekucji komorniczej.

obsluga-prawna g

Pomoc prawna

W przypadku braku reakcji ze strony dłużnika na przesłane monity i wezwania do zapłaty oferujemy klientowi dalszą pomoc - egzekucję należności na drodze sądowej.

Indywidualne podejście

Jak wyglądają formalności

Wezwanie do zapłaty jest pierwszym krokiem na drodze do odzyskania zaległych płatności. Potrzebujemy jedynie szczegółowych danych dotyczących:

  • danej wierzytelności
  • kwota długu
  • dane firmy zalegającej z płatnościami
  • termin płatności

Czekając na reakcję dłużnika, możemy opracować z klientem dalszy plan działania, który niekoniecznie musi mieć finał w sądzie. W zależności od oczekiwań zaproponujemy najbardziej korzystną dla niego strategię, która pozwoli na szybkie i skuteczne odzyskanie należnych pieniędzy.

Zacznij od dziś

Skuteczne wezwanie do zapłaty w 4 prostych krokach

Wezwanie do zapłaty podpisane przez prawnika lub radcę prawnego często skutkuje uregulowaniem należności lub chęcią współpracy dłużnika z wierzycielem, dlatego nie wahaj się skorzystać z możliwości, które oferuje windykacja miękka.

Skontaktuj się

1

Umów się na spotkanie z naszym doradcą i przedstaw mu swoją sprawę.

Przekaż szczegóły

2

Podaj wszystkie szczegóły zobowiązania oraz dotychczasowe próby odzyskania długu.

Pozwól nam działać

3

Podejmujemy kroki mające na celu polubowną spłatę należności.

Dalsza pomoc prawna

4

Jeśli działania nie skutkują, proponujemy podjęcie dalszych kroków prawnych.

Skontaktuj się z nami